PETRO-KİMYA & RAFİNERİLER

Petrokimya endüstrisi, plastik, kauçuk ve elyaf hammaddeleri ile diğer ara maddeleri üretmek için nafta, LPG, gaz yağı gibi petrol ve doğal gaz bazlı hammaddeleri kullanır.

PETRO-KİMYA & RAFİNERİLER

Petrokimya endüstrisi, ambalaj, elektronik, otomotiv, inşaat, tekstil gibi birçok sektörün tükettiği plastik, kauçuk ve elyaf hammaddeleri ile diğer ara maddeleri üretmek için nafta, LPG, gazyağı gibi petrol ve doğal gaz bazlı hammaddeleri kullanmaktadır. ve tarım.

Ayvaz, FCCU sistemleri için gimbal, üniversal bağlı veya pantografik bağlantılı tipler de dahil olmak üzere her türlü refrakter astarlı genleşme derzlerini üretmektedir.

Soğuk Duvar genleşme derzleri, dış duvar sıcaklığının maksimum değeri aşmamasını sağlamak için refrakter astarlıdır. Duvar paslanmaz çelikten yapılmıştır ve astar genleşme derzinin içinde tasarlanmıştır. Sıcak Duvar genleşme derzleri, ısı bariyeri olarak iç kısımda refrakter astar ile tasarlanmıştır. Astarın amacı, katalizör akış ortamından kaynaklanan aşınmaya dayanmaktır.

Kritik çalışma koşulları nedeniyle genleşme derzi bu uygulamada önemli bir bileşendir ve körük malzemesinin seçimi çok önemlidir. FCCU uygulamaları için genellikle çift katlı veya yedek katlı körükler kullanılır. Basit çift katlı körük, çalışma koşullarına dayanmak için her iki katın gücünden yararlanır ve yedek katlı körükler, her katın tam yükü almasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Yani iç kat sızıntı yapıyorsa dış kat yükü kaldırabilecek ve arıza olmadan sürekli çalışabilecektir.

PETRO-KİMYA & RAFİNERİ ÜRÜNLERİ

Ayvaz Petro-Kimya alanında farklı türde ürünler sunmaktadır.