Merkezi Isıtma

Isı üreten tesis, bölgesel ısıtma ağı aracılığıyla ısıtılmış besleme suyunu oda zemini ısıtması ve kullanım sıcak suyu üretmek için kullanıldığı tüketicilere pompalıyor.

MERKEZİ ISITMA NEDİR?

Isı üreten tesis, bölgesel ısıtma ağı aracılığıyla ısıtılmış besleme suyunu oda zemini ısıtması ve kullanım sıcak suyu üretmek için kullanıldığı tüketicilere pompalıyor. Kullanım sıcak suyu, ısıtılan besleme suyunun ısısını musluklardan çıkan suya aktardığı bir ısı eşanjöründe ısıtılır.

Odanın ısıtılması için besleme suyu doğrudan kullanılabilir. Alternatif olarak bir ısı eşanjörü ısıyı dahili bir sirkülasyona da aktarabilir. Isı kullanım sıcak suyuna ve oda ısıtmaya aktarıldığı için artık soğuk olan besleme suyu daha sonra bölgesel ısıtma tesisine geri döner. Bölgesel ısıtma besleme suyu, kapalı bir boru hattında sonsuz şekilde dolaşır.

Ayvaz, dış kapaklı, yüksek basınç kapasiteli özel metal kompansatörler üretmektedir. Bölgesel ısıtma sistemlerinin boru hatları genellikle yer altına gömülür. Dış kapaklar genleşme derzlerinin yalıtılmasına yardımcı olur ve körükleri korur.

MERKEZİ ISITMA ÜRÜNLERİ

Ayvaz, Merkezi Isıtma konusunda farklı türde ürünler sunmaktadır.