ESNEK METAL HORTUMLAR

Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın ise en büyük esnek metal hortum üreticilerinden biriyle tanışın.

DÜNYA ÇAPINDA ESNEK ÇÖZÜMLER UZMANI

Ayvaz, Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın ise en büyük esnek metal hortum üreticilerinden biridir. Şirket, 1984 yılında esnek metal hortum üretimine başlamış ve o tarihten bu yana tüm endüstriyel ihtiyaçlara yönelik ürün yelpazesini ve hortum çeşitlerini geliştirmektedir. Olağanüstü ve uluslararası kabul görmüş uzmanlığımız, müşterilerimize yüksek kaliteli Esnek Metal Hortum ve onların ihtiyaçlarına göre uyarlanmış olağanüstü hizmetler sunmamızı sağlar.

YÜKSEK KALİTELİ VE GÜVENİLİR ESNEK METAL HORTUMLAR

Yaklaşık kırk yıllık esnek metal hortum üretim deneyimine dayanan güvenilir ürünler.

BİR BAKIŞTA

On yıllardır çeşitli türlerde esnek metal hortumlar sunuyoruz.

KALİTE

İstenen kalitede ürün ve hizmet üretmek için neyin gerekli olduğunu çalışanlara iletmek ve görevleri kalite spesifikasyonlarına göre tamamlamak için çalışanların eylemlerini etkilemek amacıyla kullanılan kalite yönetimi tekniklerimizi geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.
Her hortum tipini incelemeye geçmeden önce, duvar kalınlığı ve ondülelerin uzunluğu arttıkça basınç dayanımının arttığını, buna karşılık bu iki parametrenin artmasıyla esnekliğin azaldığını unutmayın. Ayvaz'ın ürettiği her hortum çeşidi ilgili ürün tablosuyla birlikte verilmektedir. Bu tablolarda verilen bazı değerler şu şekilde tanımlanabilir. Çalışma Basıncı: Tablolarda paslanmaz çelik için verilen çalışma basıncı iki farklı basınç değerini ifade etmektedir. 1. İzin Verilen Çalışma Basıncı: 20 °C'de ve hareketsiz statik yükleme koşullarındaki basınç değeri olarak kabul edilir. Patlamanın güvenlik faktörü 3'tür. 2. Nominal Basınç: DIN 10380'e göre izin verilen maksimum basınç değeri olarak tanımlanır. İzin verilen maksimum basınç, U-dirmede patlamaya karşı 4 güvenlik faktörünü ve ortalama 10.000 yük çevrimi esnekliğini karşılamalıdır. Hortumların doğru tasarımı için aşağıdaki veriler gereklidir;
 • Nominal Çap (DN)
 • Büküm şekli
 • Minimum ve maksimum çalışma basıncı
 • Sıcaklık aralığı
 • Malzemeler
Ek bilgilerin takip edilmesi, tasarım kalitesinin buna uygun olarak artırılmasına yardımcı olur;
 • Taşınan sıvı
 • İzin verilen maksimum basınç
 • İzin verilen maksimum sıcaklık
 • Hortumun uzunluğu
 • Akış hızı
 • Akışkan hareketi ve titreşim türü
Ürün kalitesinin şirketimizin başarısının temel faktörü olduğunu görüyoruz. Ayvaz'ın kalite yönetim sistemi, mevcut kalite seviyelerini yakalamamıza, tüketicinin kalite gereksinimlerini karşılamamıza, rekabetçi ücretlendirme programları aracılığıyla çalışanları elde tutmamıza ve en son teknolojiyi takip etmemize olanak tanır. AYVAZ, üretim kalitesini sürekli olarak takip etmekte ve iyileştirmektedir.

ARAŞTIRMA & GELİŞTİRME

Araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle sektöre yenilik getiren Ayvaz, Ar-Ge çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

REFERANSLAR

Ayvaz 35 yılı aşkın üretim tecrübesine sahip olup bugüne kadar 150.000 projeye çözüm sunmuştur.

KALİTELİ ESNEK METAL HORTUMLARIMIZ

Esnek metal hortumlar, kullanıldıkları her yerde güvenilir olmalıdır. Ayvaz olarak en güvenilir ve en uzun ömürlü ürünleri üretmek için dünya çapındaki kalite belgelendirme kuruluşlarıyla çalışıyoruz.

SEKTÖRLER

İNŞAAT

MOTORLAR VE ARAÇLAR

ENDÜSTRİ

Talep Formu

Lütfen iletişim formumuzu kullanarak sorunuzu bize gönderin; sizinle hemen iletişime geçeceğiz.